Monika Šimkovičová

Monika Šimkovičová (*1966)

Žena narodená v znamení Barana, v roku Ohnivého koňa (Číňania kedysi dievčatká narodené v tomto roku rovno po narodení hádzali do priepasti ) a podľa toho tak aj vyzerá celý jej život.

Štart spisovateľskej dráhy nastal u Moniky v roku 1999, keď napísala poviedku Pán a pani Hornerovci. Tá bola v súťaži Poviedka ’99 ocenená publikovaním v zborníku 17-tich najlepších poviedok roka. Jej meno sa tak ocitlo v jednej knihe spolus Petrom Pišťankom, Borisom Filanom, Oliverom Bakošom a ďalšími ozajstnými spisovateľmi.


O rok neskôr bola vydaná kniha poviedok Utajené skutočnosti, v ktorej autorka ponúkla čitateľovi nielen rôzne fantázie, záhady, prekvapivé zlomy a riešenia, ale aj široký záber drsnej až otriasajúcej reality vtedajších pomerov v hlavnom meste Slovenska. Tisícový náklad tejto knihy však záhadne zmizol a do predaja sa nikdy nedostal. Utajené skutočnosti tak zostali navždy utajené.

V roku 2010 bol vydaný kontroverzný román o smrti a neumieraní Bruno v hlavě, ktorý napísala spolu s českým hudobníkom a scenáristom Ondřejom Ládkom (XindlX).

V súčasnosti predovšetkým maľuje a venuje sa svojej galérii Fantastické veci, ktorá sa nachádza v Bratislave.

V roku 2015 napísala novelu Roden24 a tá sa stala základom poviedkového románu VIGIL. Roden24 bol vydaný aj ako audiokniha, ktorú nahovorili poprední slovenskí herci a vydanie audioknihy VIGIL je tiež v procese príprav.